Јаков Hooy доаѓа со посилни КБР нафта – 5%

Јаков Hooy проширува својот асортиман со посилни КБР нафта

Јаков Hooy КБР нафта 5 проценти 10ml

Сегашниот опсег е зајакната со убави дополнувања на квалитетот на брендот Јаков Hooy.
масло на Јаков HOOY КБР е сега достапен во посилна варијанта 5% во 10 во 30 ml ампули.
 • употреба: Bij Kamertemperatuur. капка 2-3 пати на ден, неколку капки под јазикот. Нека нафта 1 минути во устата пред
  да се проголта. Макс. 10 капки дневно. Дозирање полека се изгради, таа се разликува по лице. Да не се надминува препорачаната дневна доза.
 • ЗАБЕЛЕШКА: Buiten het bereik van kinderen bewaren.
 • предупредување: Niet gebruiken tijdens zwangerschap en borstvoeding.
 • состав: Hennepzaadolie, коноп тестенини (лист и цвет). Bevat CA. 1500 mg CBD.
Сега во парк во MHBioShop.com:
 • Гоа: 71253
 • содржина: 10ml = ca. 240 капки
(поевтини)
 • Гоа: 71254
 • содржина: 30ml = ca. 720 капки

Нов КБР Плус капсули Јаков Hooy

Јаков Hooy CBD капсули 10mg CB

Нов Јаков Hooy, CBD во капсула vorm.
Практично капсули 60 парчиња по кутија.
двете 5% CBD CBD масло капсули се многу популарни производи КБР.
Bevat по капсула 10mg CBD
препорачана доза:
Една капсула дневно.
 • EAN: 8712053712435
 • Гоа: 71243
 • содржина: 60 capsules = ca. 600mg CBD
 • употреба: Eenmaal daags 1 капсула 10 mg КБР земе половина час пред јадење со вода. Ова е еквивалентно на 8 нафта капки КБР 2.75%. Ако сакате максимално 2 капсули на ден. Да не се надминува препорачаната дневна доза.
 • ЗАБЕЛЕШКА: Bewaren bij kamertemperatuur op een droge donkere plaats.
 • предупредување: Niet gebruiken tijdens zwangerschap en borstvoeding. Се чува вон дофат на мали деца.
 • состав: Hennepzaadolie, коноп тестенини (лист и цвет). Vegatarian капсула на желудочна киселина отпорни на: хипромелоза, гелан гума.