КБР производи сега се достапни во илјади 7-Eleven Супермаркети

Супермаркетите од 7-Eleven во САД се случува да понуди КБР производи пред крајот на оваа година.

И тоа може да се нарече мејнстрим чекор напред за cannabidiol, because the chain is the world’s largest in terms of number of stores – 7-Eleven has more branches than McDonald’s!

Megadeal за КБР производител

Вие би можеле да се споредат 7-Eleven со Алберт Heijn и Џамбо заедно, so large and influential is the chain of ‘convenience stores’ in the US.

Повеќето продавници, исто така, се отворени 24/7 и, освен во Америка, тие се во 17 други земји, вклучувајќи ги Јапонија, Мексико, Австралија и Кина.

На почетокот на јануари, синџирот имаше вкупно 64,319 гранки, така што безбедно може да се нарече голем прогрес дека 7-Eleven, ќе почнат да ги продаваат КБР производи оваа година.


Купи КБР нафта? Visit the CBD Shops Page.


It is specifically the CBD products of Феникс Солзи , a company that is based in – how could it be otherwise – Colorado.

Феникс Солзи

КБР Olie Феникс Солзи 7-Eleven

Феникс Солзи се смета за еден од главните компании на пазарот во центарот на градот и од 2010 тоа е истражување и производство на производи cannabidiol

Во меѓувреме, некои 140 (!) Различни формули веќе се стави на пазарот.

Патем, сите нивни производи се направени од коноп, а не од КБР богата со канабис.

За тоа време, прецртаните на нивните производи во центарот на градот на 7-Elevens ќе се фокусира главно на држави Невада, Колорадо, Масачусетс, Илиноис, Мериленд, Вашингтон, DC, Флорида и Калифорнија, according to во соопштението that announced the deal on Tuesday.

А тоа значи дека корисниците ќе можат да се купат CBD во најмалку 4,500 7-Единаесет продавници пред крајот на 2018, број кој ќе се зголеми на повеќе од 7,000 погодност пазари во рок од три години.

"КБР е nu мејнстрим"

“We are excited that 7-Eleven brings the Phoenix Tears product line to millions of Americans, кои можат да имаат корист од оваа чиста природа, безбедно и докажана алтернатива производи за заштита на,” says founder Janet Rosendahl-Sweeney of the CBD brand.

"Додавање на тоа; this agreement confirms our belief that the status of CBD as a mainstream wellness option is there.

Ние сме желни да влезе во нова ера со ефективни, сеопфатен и коноп со седиште во исхраната кои сега се лесно достапни во локалните продавници погодност.

Според бизнис списанието Форбс, на пазарот КБР е со нетрпение очекувам да се златните времиња: од 2020 е зголемен за не помалку од 700 проценти!

Купи КБР нафта? View Trusted addresses.


CBDOlieVoordeel.nl Насловна | КБР нафта Продавници | искуства | КБР нафта Водич


извор: cnnbs