КБР производи сега се во илјади 7-Единаесет места Достапно

Супермаркети 7-Eleven во САД се пред крајот на оваа година нуди КБР производи.

А тоа може да се нарече мејнстрим чекор напред за cannabidiol, бидејќи во синџирот е најголемиот во светот во однос на бројот на продавници - 7-Eleven има повеќе места отколку Мекдоналдс!

Мега зделка за КБР производител

7-Единаесет ќе може да се спореди со Алберт Heijn и Џамбо, толку големи и влијателни се од синџирот на "погодност продавници" во САД.

Повеќето продавници, исто така, уште еден 24/7 отворите и зачувате во својата татковина Америка тие се уште се во 17 други земји, вклучувајќи ги Јапонија, Мексико, Австралија и Кина.

Begin januari telde de keten in totaal liefst 64.319 vestigingen, така што лесно може да се нарече голем чекор напред дека 7-Eleven лансиран е оваа година со продажбата на КБР производи.


Купи КБР нафта? Посетете центарот на градот продавници и домови.


Het gaat specifiek om de CBD-producten van Феникс Солзи, на компанијата се наоѓа во - како тоа би можело да биде поинаку - Колорадо.

Феникс Солзи

КБР Olie Феникс Солзи 7-Eleven

Феникс Солзи се смета за еден од водечките компании на пазарот во центарот на градот и е од 2010 ангажирани во истражување и производство на производи cannabidiol

Во меѓувреме, има некои 140 (!) различни формули на пазарот.

Патем, сите на нивните производи направени од коноп и не КБР богата со канабис.

Vooralsnog gaat de uitrol van hun CBD-producten in de 7-Elevens met name focussen op de staten Nevada, Колорадо, Масачусетс, Илиноис, Мериленд, Вашингтон, DC, Флорида и Калифорнија, aldus во соопштението dat dinsdag de deal wereldkundig maakte.

А тоа значи дека потрошувачите пред крајот на 2018 Центарот на градот може да се здобијат со најмалку 4.500 7-единаесет продавници, број кој се издига во рок од три години за повеќе од 7.000 леснотија на пазарот.

"КБР е nu мејнстрим"

"Ние сме возбудени дека 7-Eleven Феникс Солзи производ на милиони Американци ќе, кои можат да имаат корист од оваа чисто природни, безбедно и докажана алтернатива здравјето ", zegt oprichter Janet Rosendahl-Sweeney van het CBD-merk.

"При тоа додавајќи; Овој договор ја потврдува нашата верба дека статусот на КБР како опција мејнстрим велнес е таму.

Ние сме желни да се движат во една нова ера на ефективни, сеопфатен и коноп-базирани додатоци сега се лесно достапни во локалните продавници погодност ".

Според бизнис магазин Форбс, на пазарот центарот на градот, исто така, златни времиња: во 2020 која не е помала од 700 процентно зголемување!

КБР Набавка на нафта? Види доверлив адреси.


CBDOlieVoordelen.nl Насловна | КБР нафта Продавници | искуства | КБР нафта Водич


извор: cnnbs