КБР нафта: факти, ризици и алтернативи – Човекот здравство на Велика Британија


De Beste Kwaliteit CBD Olie?

MHBioShop CBD Olie Specialist


Pour la meilleure qualité d’Huile de CBD Visitez

HuileCBD.be specialist Huile de CBD


Everything you need to know about CBD oil

Getty Images Викторија пчела фотографија

Cannabidiol (подобро познат како КБР) двојно се зголеми во текот на минатата година. Таа тврди дека за да може на ослободување до обезбедување на сè, од болка за да се депресија и анксиозност , но овие тврдења е точно? МЗ изгледа поблиску.

Advertentie – Lees hieronder verder

Што не е во центарот на градот на нафта?

Тоа е плевел, но не како што го знаеме. Cannabidiol, на КБР, е ботанички екстракт на растението коноп. Таа содржи само траги од THC (психоактивни супстанции кои плевел е нелегална). Ова значи дека нема да се добие висок, но, исто така, дека ќе не несигурни bloke се сретнат во Опел Опел Корса со темни прозорци да го купи.

Што ветува КБР?

Прелиминарните студии укажуваат на тоа дека центарот на градот е од корист (длабок здив) несоница , црниот дроб, синдром на нервозно дебело црево , Опсесивно компулсивно нарушување, остеопороза, PTSS, мозочен удар, болести на срцето, депресија , дијабетес во артритис. Најмногу ветува предности лежат во контролирање на анксиозност ; навремено, со оглед на натоварени е состојбата на модерната ментално здравје.

Што го прави тоа?

Една студија објави речиси еден од десет корисници дека нивните хронични болки, воспаление и angst беа целосно исцелен од центарот на градот, вели Џон Liebling на Обединетите Пациентите Алијансата. И покрај тврдењата дека може да се излечи болести, повеќе докази се бара, Не постои медицинска причина да не се шеговит додека истражување фаќа чекор.

Јаков Hooy КБР нафта 5% 10ml

hollandandbarrett.com

£ 29.99

Каде можам да го добие од?

Ако се сеќавате да го земе, тоа е добро време сега. Големите брендови како што се Холандија & Барет и здравје распон зачувајте, of bieden hun eigen assortiment aan – wat geruststellend is, бидејќи можете да бидете сигурни дека тие се придржуваат до строгите насоки ЕУ во однос на чистотата, дозирна и загадувачи. Истото не може да се каже за независна онлајн трговците на мало, Значи се држат настрана од змија нивната нафта.

Јаков Hooy КБР 60 капсули 600 mg

hollandandbarrett.com

£ 34.99

што треба да Избегнувам?

не е премногу возбуден допир. Реакцијата на телото на CBD-доза е сферична. Се премногу малку и ќе се чувствувате ништо; премногу и ризикувате несакани ефекти, дијареа , не е утврден ладно е, човек. Истражување во доза се уште е нејасно, dus bouw langzaam op om uw eigen “Goudlokje-zone” te vinden.


Алтернативи на КБР нафта

Ако сакате да пробате доза од нешто поголемо, пробајте ги овие апчиња.

Advertentie – Lees hieronder verder

Vitamine А

страдаат испорачатели често Витамин А, антиоксидант кој се покажа за да помогне во контрола на симптомите на стресот.

Холандија & Барет Vitamine A 3300 ИЕ 100 softgelcapsules

hollandandbarrett.com

£ 6.99

куркума

1.000 mg на ден (повеќе отколку во било кој Млеко), но curcumin тоа што содржи моќна анти-воспалителни.

Холандија & Барет органски куркума висока јачина и црн пипер 90 капсули 600 mg

hollandandbarrett.com

£ 19,99

глукозамин

Како еден од блокови во зградата на 'рскавица, лигаментите и тетивите, поправки на крцкавиот зглобовите.

Холандија & Барет Екстра Kracht глукозамин хондроитин комплекс 120 каплети

hollandandbarrett.com

£ 14.99

магнезиум

Gebruik dit supplement voor het slapengaan om gemakkelijker in een diepe slaap te vallen – je wordt ook ‘s nachts minder vaak wakker.

Холандија & Барет магнезиум сретна Цинк 100 таблети

hollandandbarrett.com

£ 7,49

Прочитај повеќе

Leave a Comment