Видео: Радар за КБР OIL [Spraakmakend]

Радар за КБР OIL [Spraakmakend] емитува КБР 2 октомври 2017

CBD CBD нафта радар пренос Водич Vara Kassa
Преземете ја бесплатно КБР Водич тука: https://goo.gl/z1LZDa

КБР масло се смета како лек за широк спектар на поплаки. Тоа е достапен онлајн, но тоа е толку невин? Антоанета Hertsenberg третира КБР.

Тоа е новиот лек, КБР нафта, Масло од канабис познат колоквијално. болка, проблеми со спиењето, воспаленија; КБР неколку капки масло и симптомите исчезнуваат како снег на сонце. Понекогаш тоа е дури и тврдеше дека на масло помага во спречување на рак. Храбра изјава.

Бидејќи корисникот всушност не знае што е во нафта и кој го контролира? Радар истражува сива зона на центарот на градот на нафта.

Многу позитивни коментари во врска со масло од канабис, но, исто така, се однесуваат на.

Сепак, добро е што центарот на градот масло / масло од канабис на телевизија без оглед на мислењата на експертите. Секој кој КБР нафта е да се користи знаат себе она што таа ја донесе на сопственото здравје.

Најдобар Радарска .... можеби треба прво да научат да се јавите било плевел масло КБР масло, бидејќи тие се 2 сосема различни типови на нафта 2 сосема различни растенија направени. Коноп не содржи THC и затоа не е плевел нафта

Радар е против сè што зборот "алтернатива" на "стап". Оттука, тие скокаат на врвот.

Радарска: КБР масло е пенкилер врз основа на природни состојки со тешко било THC во него. Таа работи во ред со повеќето луѓе, Ако болката не е премногу тешка. Во такви случаи, може да се, вашиот општ лекар, барајќи вистинска масло од канабис, која практикува THC во него. И тогаш ќе го купите во аптека.

Она што го прави прилично радар: луѓето се искривени болка, И покрај редовните НСАИЛ лекови против болки?? Кои влијаат на желудникот и цревата? Кои се и онака лошо за вашето тело? И зависност работа, па мора да се земе повеќе лекови против болки со текот на времето? Или најдете луѓе од страна на радар, исто така, природен аналгетик, каде што луѓето, исто така, имаат уште многу помалку од тоа од редовните лекови против болки и каде што не е зависник, е многу подобро решение?

Радарска: дека за тоа сега? Комплементарна медицина е дел од него. Сега се осмелуваат да се погледне во акција на различни форми на медицина? Се уште не се финансиски зависни од големите фармацевтски компании?

Да се ​​надеваме дека тоа е независно и сигурен каде што "вистински" независни (и искуства)Експертите го кажат своето мислење и IDD ја знаат разликата меѓу CBD и масло од канабис

Мојот доктор ќе го пронајде пронајдок. перфориран стомакот- и цревните ѕидови, таа веќе видел доволно. причина: хемиски (мејнстрим) лекови против болки. Редовни лекови се направени од она што се користи масло. Што ја имаме во нашите тела.

Колку луѓе се во центарот на градот или THC масло починати? 0. Колку луѓе се починати да .... pinda е? Zelfs pinda’s zijn gevaarlijker 😉. Да не зборуваме за лекови лекарите препишуваат и колку луѓе одат таму за да умираат годишно. Надеж радар има подготвено и објаснува барем некои од системот за endocannaboïd во телото на човекот. И дека човечкото тело има рецептори за канабиноиди. Ако тоа се водат за исчезнати во програмата од радар спасува полица во секој случај во ред.

Сето тоа започнува со "КБР масло кое е исто така познат како канабис нафта". Тоа е како дизел и бензин истото име .... 2 сосема различни работи.

Се надеваме дека програмата ќе им даде попозитивна слика од најавата укажува тука. КБР масло е, секако, не е магија куршум или лек, но многу луѓе не имаат корист.
Како коментари веќе се спомене центарот на градот не е плевел нафта и, исто така, не ги содржи THC психоактивни супстанции. Во центарот на градот може да се 0,2% седат THC.
Тоа би било добро ако радар ги испита квалитетот на различни даватели на КБР нафта. Јас го користам само органски КБР CBD-producten.nl кој исто така беше тестирана од страна на лабораторијата.

срамота да не се одговори со радар ... ..the КБР масло работи добро и жена ми го зазема речиси повеќе нема лек тие страдаат од остеоартритис ......... .Тие еднаш мора да се испита разликата меѓу марихуана и КБР нафта. радарот, па вашата домашна задача, а потоа се суди наместо слушање на властите ..want ... Јас не знам каков било лек кој лечи некоја болест ... тоа не може, бидејќи тоа заслужуваат Фарма,А исто така ништо

I користат двете пациенти масло COPD CBD и THC. Јас, исто така имаат изпарител ако можам да добијам анксиозно напад. Отсекогаш сум бил против употребата на канабис, но ако медицинска употреба сакам ништо повеќе, а јас сум речиси 60. Ве молиме имајте во предвид само што ќе купите чисто масло, и да побарате во ред да се тест извештаи. исто така, обрнете внимание на percetage КБР или THC.

(извор: Радар ТВ пренос понеделник 2 октомври 2017 - масло од канабис е безбедно)

Преземете ја бесплатно КБР Водич:
https://www.mhbioshop.com/cbdgids/

транскрипција:

0:00
тоа е центарот на градот масло новиот лек
0:02
Овој тип на трева масло е бесен
0:04
популарна со пациенти, на пример,
0:06
доживува болка или несоница
0:08
неколку капки
0:09
и ќе бидете на вашиот симптоми конец јас
0:12
фибромијалгија и остеоартритис
0:14
но ми нешто остеоартритис во несреќата
0:15
прсти
0:16
што е многу досадни одлуки
0:19
сите вас казна не работи
0:20
може да се направи
0:21
Јас облека КБР масло за особено
0:24
создавањето на болки страни исклучување на
0:26
Halen
0:27
дури и ако спиење лекови, бидејќи куцам
0:30
уште малку подолго од нормално
0:34
болка лекови марга ветер шума
0:37
се обиде сé за да ја
0:39
болка, а потоа таа го слуша за
0:41
КБР масло брат ми се дава на
0:44
моментот на еден мој колега кој прави
0:47
КБР прилагоди на нафтата дојде
0:49
возбуден од тука натаму ќе
0:51
расте
0:52
Се надевам дека тоа ви помага да знаете
0:54
нешто
0:55
Најдете многу пациенти со хронична болка
0:57
засолниште во медицински канабис
0:59
но некои се уште се двоумат
1:02
бидејќи THC е медицински канабис
1:05
разлика каде се наоѓате од високо, тогаш дојде
1:08
Повеќе написи за вирус на канабис
1:11
кои не се направи, но не би се добие висок
1:13
но кои се нашироко
1:15
е дека супстанцијата е резултат да биде дека CBD
1:18
ние секогаш го братучедот на THC нарекуваат
1:21
тоа е многу хемиски чини
1:23
тоа треба да биде, но не е тоа миленичиња
1:24
и тоа има сосема различен
1:26
лековити ефект е малку трева
1:28
виде исто така можете да ги вкусите
1:30
гледате дека таа капки
1:34
а потоа да го количеството на светлина на силни
1:37
за шише од ова не е случајност
1:39
2,75 Значи, ако мислите дека бев на 10
1:42
тогаш треба да го земе голф тука
1:44
Земете го Мојот пекар сесија е во центарот на градот на нафта
1:47
cannabidiol можете да го направите тоа во многу
1:49
предности се КБР нафта чини дека
1:52
безбедно варијанта на канабис, што е
1:55
во согласност со канабис истражувач Arno
1:57
HAZEKAMP
1:58
зошто КБР нафта во последниве години
2:00
тоа е брзо расте и популарноста
2:04
Првиот е она што навистина откриле е дека CBD
2:07
од коноп растенија работел во епилепсија
2:11
кај децата
2:12
кој се нарекува синдром Dravet и
2:13
многу непријатна болест на главно мали
2:15
деца понекогаш или 30
2:17
Напади на ден и
2:20
КБР беше откриено дека
2:22
намали каде што пациентите
2:23
во прв степен, тоа не се разликува
2:24
знаеше дека има помеѓу THC и CBD но мислата
2:26
Г-дин Марли еден канабис прави
2:28
и
2:30
CBD и нафта стана многу повеќе
2:32
луѓе исход
2:34
веќе се користи само во нашиот тест панел
2:35
пространа 4000 луѓе КБР масло или ја имаат
2:38
користени
2:40
неговата употреба 92% се согласуваат или повеќе
2:42
Жетвар дневно
2:44
КБР масло е многу популарна како што е потврдено
2:46
кога ќе одиме посета на голем број на продавници
2:49
затоа што ќе го слушнете навистина добри приказни
2:51
повеќе или многу добро ако сакате
2:53
Куранот под притисок за пет до
2:56
Јас сакам малку и можам
2:58
не мене, јас ќе чекам додека како
3:00
наскоро ќе биде толку несреќни
3:03
Се прашувам дали тоа функционира
3:07
Ова сега е половина година веќе ја затвори својата јас
3:11
луѓе на мраз Берија
3:14
КБР масло е релативно нова
3:16
феномен, па се уште постои
3:18
недоволно истражување
3:19
што тоа го прави токму
3:21
CV но не се толку добро проучен
3:23
На пример, ако КБР епилептични
3:26
им дава на децата и епилепсија
3:28
помалку очигледно многу убаво, но она што
3:30
точно се случи на оние деца, кога тие
3:32
подоцна 18 и како тие мозоци се
3:34
развиени или имунолошки
3:36
никој не може да се каже, бидејќи тие
3:38
во моментов деца 18 па се уште постои
3:40
постои јаз во нашето знаење, каде што
3:42
лично се грижи да се направи да се направи
3:45
еднаш КБР нафта преку интернет суров за продажба
3:47
и на располагање во многу продавници, како
3:49
додаток во исхраната
3:51
Па, јас се плашам што не успеа
3:52
Во тој поглед, не дозволувајте Умметот
3:55
ја намалува болката и се пожали на роб
3:57
тоа е брат ми и јас така да
4:00
вие често може да слушнат капе не тогаш
4:02
тоа не боли, но јас се каже на луѓето
4:03
повеќе не знам што кадата но вие
4:05
не знам што да му наштети
4:06
кој вели дека тогаш како ќе се измери потоа
4:08
во него имам интернет и ветер и
4:10
тоа, исто така, се вели дека една од работите
4:12
својот народ повторно на планетата
4:13
се тоа не се направи тоа е вистина
4:14
nature’ uit onze enquête blijkt dat cbd
4:18
масло најчесто се користи против
4:20
проблеми со болки во зглобовите и спиење
4:22
хронична болка
4:24
и ако ние сме на продавачите во продавницата
4:25
може да верува КБР масло за таков
4:28
што е малку куќа лек
4:30
тоа е всушност против поинаку
4:32
болки во зглобовите Несоница Акни
4:35
меѓусебно половина Сакам луѓето длабоко за
4:39
на
4:41
Jaco учење
4:43
но тоа беше, исто така, еден мој колега
4:45
се обидувате своите тесни класа на
4:47
раце трпнење на рацете и, всушност,
4:49
навистина исполирана за многу нешта
4:51
апликации, тоа се користи и за
4:53
интернет за готвење и приказни одат
4:55
КБР масло може да се користи против ракот
4:58
со тоа што ќе го забави растот на туморот
5:02
голем број зависници од луѓето се плашат
5:04
има работи
5:05
ниво готвење така, но јас не го имаат
5:07
некои пациенти со карцином секогаш одиме
5:10
рак
5:12
Ние едноставно дознаам што сообраќајот
5:13
Јас удирани со тупаници оние рак
5:18
што навистина обука започнува
5:19
да биде дека луѓето се чувствуваат
5:21
тој вид на канабис може да се материјализира рак
5:23
можеби лек се уште се дојде до
5:26
многу од она што многу видови
5:27
рак на многу видови на фази
5:29
нивоа и луѓето е така што сега уште
5:31
во 10% на случаи
5:33
канабис во полоша паѓа
5:35
се разбира не
5:36
во која голема популација која се
5:38
користи, но би сакал
5:39
да знаете
5:41
Има толку многу прашања околу центарот на градот
5:43
нафта и сепак тоа е за продажба, како
5:44
додаток во исхраната
5:45
Затоа, производителите не се
5:47
ги исполнуваат строгите барања повторно
5:49
На пример, дали има лекови
5:51
затоа има малку контрола за тоа како
5:53
масло е направена
5:55
[музика]
5:56
КБР масло треба да се вклучат само во Холандија
5:58
Строги услови се произведени
6:01
Ова се случува во голем број на apotheke
6:03
канабис се користи тука
6:05
На пример, пестициди и чисти
6:06
габи
6:07
но зависи од центарот на градот нафта или
6:09
цена и да ви даде здравствено осигурување
6:13
имаат свој ризик
6:14
а потоа сето тоа доаѓа до Meij
6:16
таму со мене во продавница како
6:18
поевтино да одам ако мојата продавница
6:20
да го добие од летото
6:22
секој продавач да плаќаат
6:23
можеби само банкнота од десет лири
6:25
но можеби не се 10%
6:27
проценти од она што мислите дека во
6:29
За она што се гледа во нивоата КБР
6:32
масла често да испаднат да биде во ред
6:34
Арно Hazekamp испитува како 50 ампули
6:37
и открив дека има многу погрешен
6:40
во 10% КБР масло се чини дека е помалку од 1%
6:42
содржи
6:44
масло треба само КБР
6:46
имаат повеќе THC па да КПТ
6:49
навистина може да биде и iPhone
6:51
Очекуваме другата страна на Це
6:53
и дел од шишенцата е практично
6:56
нешто што допрва 7 на 46
7:00
но ќе се купуваат од тоа ништо, бидејќи
7:02
мал примерок е може Hazekamp
7:05
се каже нешто што го прави добар или лош
7:06
неговата
7:07
но може суштината THC и CBD нафта
7:09
исто така, ако не седат на
7:11
таг
7:12
[музика]
7:13
Исто така, на национално труења
7:15
Информации од Евангелско-методистичката црква
7:17
Постојат извештаи во изминатата година
7:19
доби повеќе од само КБР нафта
7:22
КБР нафта во вредност од околу 20 порака
7:24
што секако една третина од луѓето
7:27
е наведено дека тие навистина халуцинација
7:30
анксиозни нервоза ваквите појави
7:32
на бил и мора
7:34
само, всушност, не КБР случај
7:37
каде што вие момци изненадени тогаш да
7:39
да биде изненаден, бидејќи тоа би
7:41
КБР само што всушност се очекува
7:42
не дека вид на симптомите
7:45
добивање халуцинации може да
7:48
пропратен ефект на THC супстанцијата 4% од
7:51
луѓето од нашата тест панел
7:53
кои имале несакани ефекти на КБР нафта
7:55
имал халуцинации и 10% удирајте или
7:58
high’ gevoel
8:00
сомневањето со нас е сигурно
8:01
во подготовка на нафта-КБР
8:03
можеби не е сосема во право и дека
8:05
сепак THC исто така завршува така што
8:08
оглед дали каде од психоактивни
8:10
ефекти, така што тие, всушност, ќе
8:12
не е многу јасна првиот нафта
8:16
Марга на победи, злато купи ги доби преку
8:18
на знаење
8:19
Марга стигнавме таму халуцинации
8:21
да малку за нови гласови во вашата
8:23
главата и со кого малку може да се преземат сите
8:25
имаат светови или
8:27
сонуваш сон ќе работите помеѓу
8:29
будењето и сонување две навистина никогаш
8:31
Тој одеднаш повторно сонувам ден mary
8:34
се а тоа е дека за печатење и
8:36
хаотичната што сакате
8:38
не
8:39
каде што можете веднаш да добиете идеја за тоа еј
8:40
поради маслото, па јас не знам
8:43
зошто тие треба да дојдат
8:44
исто така има и луѓе што толку
8:47
се плаши да биде толку исплашени од
8:50
ефектите што тие го доживеале преглед
8:51
халуцинации
8:53
кои се уште вид на напад на паника
8:55
и на тој начин може да го добие во
8:57
болница дојде
8:58
така што може да има сериозни последици ако
9:01
КБР масло не е чист
9:04
Јас мислам дека врз основа на
9:06
Истраги кои имаат тоа обично
9:08
навистина не луѓе егзекутирани
9:10
Имаме уште една причина да биде оптимист
9:12
неговиот циничен од малку за
9:14
да биде така, во таа смисла, јас го поддржувам
9:15
Апсолутно
9:17
понатамошниот развој на нафта КБР
9:18
но тоа мора да биде безбедно
9:22
направено со квалитетни производи
9:24
бидејќи тоа е производ канабис
9:26
регулаторните околу центарот на градот
9:29
сива зона кога опиумот е
9:31
е основана во центарот на градот се уште
9:34
Холандија, вие само може да коноп
9:36
расте за производство на влакна, и
9:37
семиња и може да се направи на било масло
9:40
а сега тоа се одалечи од производителите до
9:42
во странство и во Холандија
9:44
малку контрола, но сега сè
9:47
се нуди преку други патишта
9:50
всушност гледаат малку шоу остатокот
9:52
ние не знаеме што има во еден гледа
9:54
да го не сме казни ако
9:56
тоа погрешно и има доста
9:58
компании кои се во најдобра
10:00
начин да се направи, но тоа е долг
10:02
не е секогаш добра
10:04
Руд koole на Brakel институт
10:06
се одговорни игра лекови
10:08
Studio добредојдени во многу случаи тоа е точно
10:11
процент не КБР нешто што
10:13
шишиња, така што ние треба да се
10:16
книга од таму, дури и покрај тоа што е
10:18
релативно мал примерок 46 ампули
10:21
како и со 1 на 7 ампули само
10:23
речиси ништо во цитатот е што вие плаќате
10:25
многу пари за многу малку само
10:27
се каже да не се наменети
10:28
се сериозни еднаш дека има
10:30
некои шишиња седат каде што
10:32
навистина халуцинации раковина
10:34
се она што може да биде вашиот iPhone
10:36
кога луѓето мислат дека тие не
10:37
на волја
10:38
Да, јас се види 14 проценти од вас
10:40
тест панел кој покажува
10:41
Да тоа би укажуваат на тоа дека постои уште една
10:43
Активната супстанција е во устата, но тоа THC
10:46
не треба поради тоа што не се продава слободно
10:48
биде
10:49
а потоа ќе имаат проблем, бидејќи со
10:50
што значи дека не може, на пример
10:52
traffice а потоа одиме
10:54
разни други ризици, така што може да
10:55
кои не се наменети да се нема, тогаш тие
10:57
контрола на умот се уште е важно
10:58
nVWA ги споделите со нас дека ова
11:01
времето не е приоритет за КБР нафта
11:04
и да се провери она што тие шишиња
11:06
мислите дека има
11:06
Можам да мислам на тоа, во таа смисла
11:08
бидејќи тие се повеќе г
11:09
релативно безбеден производ, но потоа
11:12
ако правото производ е во право
11:14
износ и со други супстанции
11:17
измешани, така што може да се замисли
11:19
како администрација за храна и лекови ќе
11:20
Извештајот покажува дека тие се исто така тука
11:22
оди на подарок да да е
11:25
многу популарен, но, всушност, значи
11:27
Никој не знае дали тој навистина работи
11:28
Владата не знае дека производителите
11:30
не знаат дека јас дури и не знаат колку
11:31
право е на свој флексија
11:32
очигледно знаеш или работа која
11:35
Јас го користам не е она што го правиме повеќе и повеќе
11:36
знам дека многу канабиноиди
11:40
рецептори во мозокот и во вас
11:42
нивниот систем
11:43
па тоа е веројатно дека
11:44
прави нешто, но што точно го прави тоа
11:46
Ние не знаеме
11:48
Знаеме дека многу од барањата за
11:50
Интернетот е полн со нив и да има
11:52
ние сме малку нервозен, бидејќи
11:54
сите видови на патентните барања за тоа во рак
11:56
ќе им помогне на
11:57
да тие се од ништо
11:58
поддржува и дека она што малку истражување
12:01
можеме да видиме дека на пример се направи во
12:03
клетки да на една чинија од
12:05
тело
12:06
но всушност не кажува ништо како тоа што јас
12:08
тоа испадна да фрлаат со вода, а потоа
12:10
клетките се мртви, па со тоа
12:11
уште нема лек
12:13
па јас би уште внимателни
12:15
дека ако луѓето би
12:16
Одлуките за финансирање на редовна
12:17
третман да се лизга на страната КБР
12:19
масло како додаток во исхраната
12:21
се продаваат во аптеките
12:23
но всушност ги користат човештвото
12:25
дрога имал моќ
12:27
wow изгледа таму е исто така
12:29
медицински канабис и преку официјални
12:31
пат низ аптека преку аптека во
12:34
касиерот е достапен
12:35
тогаш тоа е дрога
12:37
тоа е преку аптека на рецепт
12:39
предвидени
12:39
Тука е варијанта на
12:42
активна состојка е релативно безбедно
12:45
е јас да се замисли јас би
12:47
исто така,
12:47
Производителите дена само се допаѓа ова
12:49
дрога регистрираме за
12:51
ќе мора да покаже дека работи
12:53
Да Да, но вие не треба како и сега
12:55
додаток во исхраната се сега да се направи
12:56
навистина само да се покаже дека
12:58
не е штетно да да да но понекогаш
13:01
тоа дури и се наштети на она што
13:02
видовме дека филмот луѓе
13:04
халуцинаторна дојдовен болница
13:05
и однесен во кој поради тоа не е
13:07
намера со тоа кога другите
13:09
супстанции што веќе на шишето
13:11
состојба
13:12
е да, тогаш вие сте вистински повреда
13:13
тие не би шишиња и трговија треба да
13:15
вратот, но не е тоа малку
13:17
трик што бесплатно
13:18
додатоци може да го продаде
13:19
аптекар ако тогаш, но не
13:21
медицински побарувања структура и може да
13:23
можеби преку онлајн пат, иако
13:25
ширењето
13:27
Да, тоа е нешто што ние сега
13:28
повеќе очигледно се види дека постои
13:31
во аптека може да се овие тврдења ништо
13:33
стави на шише, но во
13:35
Интернет има се во оптек
13:36
побарувања во целост
13:38
Да, и тоа е една мислам
13:40
Комбинирање на домовите на луѓето, така што отворот
13:43
Ова е нашата единица за управување, како што се
13:46
nVWA фудбал со вашите корени
13:48
таму гледајќи
13:49
и тоа е релативно нова
13:50
Погледни за овој феномен е ветувачки
13:53
за некои луѓе, но што би
13:56
знае што точно го прави тоа и сакате да
13:58
знаете што копчето за долгорочна и
14:00
ние сме всушност неспособни
14:02
во тоа време правилно да одговори
14:04
и тврди дека само насекаде
14:06
Ние сакаме да се шират ја видите
14:08
неверојатно популарен па ние имаме
14:10
Денес веќе доби многу на пораки
14:12
луѓе кои велат да, но овој радар оди
14:14
Па не затропа затоа што тоа е
14:15
голема помош имам многу
14:16
имаат корист од повеќе е важно
14:19
луѓе знаат што голта и или
14:21
односи што проголта или
14:23
тропа препорачува дека луѓето дома
14:25
шише од челик и да кажам дека
14:27
имаат
14:28
Сакав да излезе што е многу корист
14:29
не го гледаат она што тие треба да направите
14:31
Јас не одам да ви кажам
14:33
користат, бидејќи гледам дека премногу
14:34
На некои луѓе во вас бар
14:36
и иако тоа може да работи на
14:38
Некои луѓе не помогне тогаш
14:40
можеби тоа што
14:41
плацебо ефектот може да имаат улога за нас
14:43
Исто така, би било корисно, во целина,
14:45
Велам ако го направите тоа на
14:46
препорачува и користени начин отколку што може да
14:49
не толку многу зло, но она што оружје
14:50
може како и други работи во кои
14:52
шишиња по кои не припаѓаат таму
14:54
па ако се најде нешто за да го игнорира
14:56
не не
14:57
Игнорирај го, ако се измери ако одите
14:59
или се однесуваат на вашиот бренд
15:00
ќе го добиете чувство на немир naja
15:02
соништа само така нека стојат или
15:05
пријавете го тоа
15:06
да повеќе информации и повеќе совети за тоа
15:10
прозорец atp.nl благодарение на интервју

Leave a Comment