Што значи новата деловна сметка за правни канабис?


De Beste Kwaliteit CBD Olie?

MHBioShop CBD Olie Specialist


Pour la meilleure qualité d’Huile de CBD Visitez

HuileCBD.be specialist Huile de CBD


Вести и трендови / коноп

Со легализирање на коноп, Бил фарма создаде правен извор на КБР.

Што значи новата деловна сметка за правни канабис?

кредитна слика: Анатолиј Sizov | Getty Images

dispensaries.com

гостин писател

едноставно пребарување. квалитет наоди. Вашиот партнер и дигитални портал за заедницата на канабис.

4 читај повеќе

мислења зелена претприемачот- персонал и самите се.

Бил фарма, потпишан во декември 2018, maakt de weg vrij voor CBD-producten om legaal te worden in het hele land – althans, дека е надежта на адвокати од марихуана индустрија.

Ако тоа е како ситуацијата се развива, ова ќе ги отстрани двосмисленост која продолжува да КБР производи суспендиран од држави започнаа легализирање на марихуаната, започне во Колорадо 2014. Тоа е затоа што на федералната влада уште се наведени марихуана како нелегална распоред јас- дрога во Законот за контролирани супстанции,, во прилог на кокаин и хероин.

Со легализирање на коноп во Фарм Бил, имаат американскиот Конгрес и претседателот ја отвори вратата за КБР производи, кои се добиени од канабис. Голем дел од тоа зависи од она членки одлучуваат да се направи.

Но, постои потенцијал. Колин Keahey, Претседател на Здружението на коноп индустрија, изјави потрошувачите извештаи дека легализирањето на коноп во САД би можело да значи дека таа претставува двојно или тројно зголемување на домашното производство во рок од една година.

поврзани: Постарите се пазарот на канабис Неколку компании се фокусираат на

Што КБР производи?

Op dit punt zou de vraag kunnen zijn “wat zijn geen CBD-producten?” CBD, која стои за cannabidiol, веќе се администрира во gummies, бонбони, чоколадо, кафе, вода, храна за домашни миленици, специјализирана мени ставки во ресторани, лосиони, нафта, badkuipen – de lijst gaat maar door.

Зошто популарноста? Од центарот на градот е резултат на главоболка, мијалгија, период грчеви, хронична болка, ублажување на анксиозност, па дури и депресија. Спортисти ги донесе неговата употреба и пред и после тренинг.

КБР е, исто така, состојка во Epidiolex, одобрени оваа година од страна на федералната за храна и лекови за лекување на напади за луѓето кои страдаат од две од најтешките форми на епилепсија. Тоа е прв лек одобрен од ФДА со дериват од канабис и сигнал смени Агенцијата за борба против дрогата, барем во однос на фармацевтска употреба на КБР, ФДУ.

Belangrijk is dat CBD de chemische stof in marihuana is die niet het “hoge gevoel” veroorzaakt (дека THC). Ова е важна разлика кога станува збор за разгледување на нацрт-законот на фармата.

поврзани: Сојузна Канабисот Забрана била многу послаба во 2018

Коноп е направен правен

Со полагање сметка на фармата од страна на Сенатот му даде на водачот на републиканците мнозинство Мич Меконел за обезбедување дека домашните коноп беше правен. Тоа им помага дека неговата матична држава Кентаки во 2017 сам 16 милион долари коноп продаваат под staatspilpprogramma која беше поддржана од Меконел.

де претседател потпишан дури и сметка со пенкало направени од коноп кој култивиран во Кентаки предвидени Меконел.

Van de vele voorzieningen – inclusief $ 867 miljard aan programma’s in het komende decennium – heeft de Farm Bill ook twee belangrijke doelen behaald voor het CBD.

  • Јазикот на контролирани супстанци Законот за измени, за да се отстрани коноп
  • Gave heeft het recht om een ​​plan te ontwikkelen – dat moet worden ingediend bij het Amerikaanse ministerie van landbouw – over hoe ze verder zullen gaan met legale hennepproductie

како набљудуваните во Ролинг Стоун, покажува дека постои несигурност за тоа како USDA ќе ја разгледа состојбата планови и дали тоа може да биде голема пречка. Ако државите не поднесе план, индивидуалните производители имаат право да ги достават директно план на федералната влада.

Во знак на значењето на промена, Колорадо-базирани Веб Шарлот име Eugenio Mendez како главен службеник за раст на компанијата. Веб Шарлот е специјализирана за производство на КБР-внесе велнес производи, вклучувајќи ги и пијалаци. Mendez беше поранешен заменик претседател на глобалниот маркетинг за вода, подобрување на вода- и спортски пијалаци на Кока-Кола.

Следете на dispensaries.com јас nstagram во врска со на височина остане со најновите вести канабис.

Прочитај повеќе

Leave a Comment