10 Совети за заштеда на пари за да започнете свој бизнис центарот на градот


De Beste Kwaliteit CBD Olie?

MHBioShop CBD Olie Spécialiste


Pour la meilleure qualité d’Huile de CBD Visitez

HuileCBD.be Spécialiste Huile de CBD


Започнување на бизнис / КБР

Тоа може да биде примамливо да дојде надвор на пазарот КБР пред да биде предоцна, но следете ги овие упатства, ако сакате да се започне со поздравниот а не splat.

9 Совети за заштеда на пари за да започнете свој бизнис центарот на градот

кредитна слика: OlegMalyshev | Getty Images

радоста Смит

писател гости

Основач на Радоста органски

6 мин читање

Мислењата изразени од соработници зелена претприемачот се нивните.

Тоа е лесно да се види потенцијалот на оваа индустрија CBD во подем. Градење на силен бренд во преполн пазар е најтешкиот дел. При започнувањето на мојот сопствен бренд КБР, Научив многу преку обиди и грешки. Додека овие совети нема да гарантира вашиот успех, се надеваме дека ќе ви помогне да се избегне севкупната стапици и ќе се стави на патот на брз и ефикасен лансирање.

поврзани: Како да се започне и пазарот на вашата компанија КБР

1. Се прошири вашето знаење

Разбирам дека навистина КБР е првиот чекор кон развивање на успешен бренд. за мене, започна со серија на Google пребарувања, учење на сите ние би можеле околу центарот на градот: неговите благодети, историја, нејзините различни процес за екстракција, и повеќе. вградена, се сретнавме многу експерти и други компании сектор. Тоа траеше два месеци од истражување пред да се знаат доволно за производот да се најде провајдер. Тоа ни овозможи да донесуваат информирани одлуки додека одевме заедно.

Ние ги охрабруваме сите новодојденци во индустријата центарот на градот да ги прочитате нашите водич крајната КБР . Овој водич содржи детални информации за центарот на градот, историја, своето производство и своите здравствени придобивки. Ова е одличен прв чекор во проширување на вашето знаење.

2. Земете еден чекор напред

Ако навистина сакате да започнете свој бизнис центарот на градот, вие мора да почнете. Ние разговаравме за многу луѓе кои ја одбрале, посветувајќи време на анализа на овој сектор и се обидуваат да направат секој совршен одлука. соодветно, тие никогаш не се направи нешто.

Не дозволувајте перфекционизам да ве заштити од унапредување на. Вие треба да знаете (види погоре), но вие не треба да знаете апсолутно се што постои е да се знае. Земете ја вашата производ на пазарот. Ќе дознаете повеќето од она што ви треба да знаете како и.

3. Изберете го вашето име мудро

Што ќе се јавите на вашата компанија КБР ќе имаат огромно влијание врз вашата способност да се движи напред. Тажната реалност денес е тоа што банките не сакаат да работат со некој кој продава КБР. Si le nom de votre entreprise contient les mots “CBD”, “chanvre”, “cannabis” ou toute autre référence explicite à CBD, банка најверојатно ќе предложи преземање на вашиот бизнис на друго место.

Изберете име кое не се подигне црвени знамиња и лесно може да се развие. Кој знае што ќе изгледа вашиот бизнис, како во пет или десет години? Nous avons choisi “Joy Organics” parce que c’était simple, лесно е да се запамети и лесно да се пишува. Тоа, исто така, се протега лесно со другите производи, вклучувајќи ги и оние кои немаат никаква врска со центарот на градот.

Во последната забелешка: Ако најдете совршениот име, но мислите дека на веб-сајтот не е достапен, може да немаат среќа. Доколку веб-сајтот е корисник, но тоа не се користи, се јавите на сопственикот да се види дали тој е подготвен да го продаде. Тоа е вреди да се трошок за доброто име.

поврзани: 6 прашања пред именување на вашата компанија канабис

4. Направете вашиот ДОО

Поставување на вашиот ДОО, веднаш штом ќе го вашето име. Тоа не мора да биде скап и застрашувачка процес. Ние се користи за конфигурирање Правни зум наш. Ова е најевтиниот опција и траеше помалку 20 минути. Нашето барање беше испратен веднаш и имаа нашите идентификациски број работодавачот во врска со 10 дена. Се разбира, немаше потреба да плаќаат прекомерен износ за овој чекор.

5. Дизајн на лого

Со толку многу опции на располагање, Овој чекор е лесно и не чини богатство. онлајн пазари како што се Fivver или 99 Дизајни се обезбеди стотици независни дизајнери услуги. Отидовме со 99 цртежи. Сервисот ви овозможува да поставите своја цена, а потоа ќе добиете примероци на дизајнери од целиот свет. Да се ​​намали на резултатите на логото што најдобро ви одговара. Овој процес трае околу три до пет дена, но може да биде поскапо од Fivver.

6. Дизајнирате вашата веб-страница

Веб дизајн е уште една област во која новите компании може да се заглави. Тоа не е неопходно да се создаде нов веб-сајт од нула. Земете на Google и пребарај за модели. Користете бесплатни или евтини како WordPress, Squarespace ou Wix. Најди дизајнер кој може да го користите овој шаблон и пополнете го со содржини и слики.

Важно за овој чекор: КБР бизниси во моментов не може да се користи Shopify на нивните количката. Ние препорачуваме употреба WooCommerce наместо.

7. Изберете го вистинскиот партнер

Ова е една од најважните одлуки што ќе направи кога ќе започне бизнис DBC. Во нашата тули и малтер продавница, 50% на сите наши сообраќај доаѓа од лојални клиенти. Нашиот втор извор на упати сообраќај. зошто? Бидејќи луѓето сакаат резултатите тие се, така што тие се врати за уште.

Најдобар начин да се успее е да понуди производ кој не работи. Вашиот бренд ќе се зголеми, како луѓе да продолжат да купуваат.

поврзани: 5 клуч за да го избере најдобриот КБР мало

8. Најди КБР смета процесор

Најстресниот дел од отворањето на органски Радоста беше организацијата на нашиот трговец профил. Во САД, има изненадувачки мал број на банки кои се занимаваат продажба на КБР. Индустријата е во полн лет сега: луѓе ќе ти кажам нешто, а потоа се сврти и да се направи уште еден. Мора да бидете внимателни да не се горат.

И не само да го користите квадратни или друга популарна компанија третман: тие не ќе го продаде КБР. Наместо тоа, мора да се најде процесор кој врши обработка специјално КБР. повеќе, мора да се најде на процесор со седиште во САД.

Ако се обидете еден во странство врз основа процесор (Велика Британија, Мексико и Азија се популарни места), ќе најдете дека за 30% вашиот продажбата ќе биде одбиена. Половина од овие клиенти ќе се јавите нивната кредитна картичка на компанијата, велат дека тоа не е измама, и нема да се врати да се заврши нивната набавка. на 15% Останатите изгубени продажба. повеќе, секој клиент ќе добие трансакција такси во странство. Ништо во оваа ситуација изгради добри односи.

9. Започнете со популарни производи

Иако тоа е примамливо да се создаде свој формули, не падне во оваа стапица. нашето искуство, овие производи не се продаваат. Држете се до производите што го продаваат најдобрите.

во моментов, бои се најпопуларниот тип на КБР производи. Втората се капсули. Овие две области се одлично место да се започне. Запомнете дека вашата цел е да се оди на пазарот. Откако ќе се воспостави, можете да почнете да експериментира со помалку докажани производи.

со среќа!

Прочитај повеќе

Leave a Comment