членка на ЕУ Малта да се легализира медицински канабис

medicinale cannabis legaal op malta

Бројот на западните земји каде е легализирана медицински канабис продолжува да расте. Сега на Малта, уште е прилично конзервативна остров во Средоземното Море, каде што законодавството е донесен која ги зема медицинска марихуана од нелегални! "Третман наместо затвор" во Малта - поранешна британска колонија - се речиси секогаш конзервативците … Прочитај повеќе

Соба Спрингер Ханс Kamperman борат за легализација на медицински канабис

hans kamperman kamerspringer ambulance cbd olie wietolie medicinale cannabis

Болен Мајка Куќа Спрингер Hanskamp Erman корист од медицинска марихуана нафта човек четвртокот попладне од јавниот галеријата во собраниската сала на Домот на скок е активист Ханс Kamperman Groenlo. Заедно со другите во кампања Darpan Kuik од Хаг, тој отседнала за два месеци пред зградата на парламентот да бараат внимание … Прочитај повеќе