10 Këshilla për të kursyer para për të filluar vet biznesin tuaj CBD


De Beste Kwaliteit CBD Olie?

MHBioShop CBD Olie Spécialiste


Pour la meilleure qualité d’Huile de CBD Visitez

HuileCBD.be Spécialiste Huile de CBD


Fillimi i një biznesi / CBD

Ajo mund të jetë joshëse për të nxitojnë jashtë tregut CBD para se është tepër vonë, por ndiqni këto udhëzime në qoftë se ju doni të filloni me një spërkatje dhe jo një Splat.

9 Këshilla për të kursyer para për të filluar vet biznesin tuaj CBD

kredi Image: OlegMalyshev | Getty Images

Joy Smith

shkrimtari mysafir

Themelues i gëzimit Organics

6 leximi min

Opinionet e shprehura nga kontribuesit Sipërmarrësi gjelbër janë të tyre.

Është e lehtë për të parë potencialin e industrisë CBD lulëzon. Ndërtimi i një markë e fortë në një treg të mbushur me njerëz është pjesa më e vështirë. Në nisjen e vet CBD tim krejt, Kam mësuar shumë përmes gjykimit dhe gabim. Edhe pse këto këshilla nuk do të garantojë suksesin tuaj, Ne shpresojmë se ata do të ju ndihmojë të shmangur kurthet e zakonshme dhe të ju vë në rrugën e një fillimi të shpejtë dhe efektiv.

i lidhur: Si për të filluar dhe të tregut kompaninë tuaj CBD

1. Të zgjeruar njohuritë tuaja

Kuptoni se me të vërtetë CBD është hapi i parë për zhvillimin e një markë të suksesshme. mua, ajo filloi me një seri të kërkimeve Google, të mësuar të gjithë ne mund të në lidhje me CBD: përfitimet e saj, histori, Procesi i saj të ndryshme nxjerrjes, dhe më shumë. ensuite, takuam shumë ekspertë dhe kompani të tjera të sektorit. Ajo mori dy muajve të hulumtimit para se ju e dini të mjaftueshme në lidhje me produktin për të gjetur një ofrues. Kjo na lejohet të marrin vendime të informuara si ne shkuan së bashku.

Ne inkurajojmë të gjithë ardhurve industrisë CBD për të lexuar udhëzuesin tonë Ultimate CBD . Ky udhëzues përmban informacion të detajuar mbi CBD, histori, prodhimin e tij dhe përfitimet e saj shëndetësore. Ky është një hap i shkëlqyer i parë në zgjerimin e njohurive tuaja.

2. Të marrë një hap përpara

Nëse jeni të vërtetë doni për të filluar vet biznesin tuaj CBD, ju duhet të fillojë. Ne biseduam për shumë njerëz të cilët kanë zgjedhur, kushtonte kohë për analizën e sektorit dhe duke u përpjekur për të bërë çdo vendim të përsosur. në përputhje me rrethanat, ata kurrë nuk bëjnë asgjë.

Mos lejoni perfectionism të mbani ju nga avancimin. Ju duhet të dini (shih më lart), por ju nuk keni nevojë të dini absolutisht duhet çdo gjë ka të dini. Get produktin tuaj në treg. Ju do të mësoni më të madhe të asaj që ju duhet të dini si dhe.

3. Zgjidhni emrin tuaj me mençuri

Çfarë ju telefononi kompaninë tuaj CBD do të ketë një ndikim të madh në aftësinë tuaj për të ecur përpara. Realiteti i trishtuar sot është se bankat nuk duan të punojnë me dikë që shet CBD. Si le nom de votre entreprise contient les mots “CBD”, “chanvre”, “cannabis” ou toute autre référence explicite à CBD, një bankë ndoshta do të sugjeroj duke marrë biznesin tuaj diku tjetër.

Zgjidhni një emër që nuk ngrenë flamuj të kuq dhe ju lehtë mund të zhvillohet. Kush e di se çfarë biznesi juaj do të duket si në pesë apo dhjetë vjet? Nous avons choisi “Joy Organics” parce que c’était simple, lehtë për të kujtuar dhe të lehtë për të përcaktuar. Ajo gjithashtu shtrihet lehtë për produktet e tjera, duke përfshirë ato që kanë të bëjnë asgjë me CBD.

Një shënim i fundit: Nëse ju gjeni emrin e përsosur, por ju gjeni se internetit nuk është në dispozicion, ju mund të keni fat. Nëse website është përdorues, por kjo nuk është përdorur, kontaktoni pronarin për të parë nëse ai është i gatshëm të shesë. Ajo është me vlerë të shpenzimeve për emrin e mirë.

i lidhur: 6 pyetje para emërtimin kanabis kompanisë tuaj

4. Bëni LLC tuaj

Ngritur LLC tuaj sa më shpejt që ju keni emrin tuaj. Kjo nevojë nuk të jetë një proces i shtrenjtë dhe e frikshme. Ne kemi përdorur për të konfiguruar jona Ligjore Zoom. Kjo ishte mundësi më e lirë dhe e mori më pak 20 minuta. Kërkesa jonë është dërguar menjëherë dhe kishte numrin tonë Punonjës i identifikimit në lidhje me 10 ditë. Nuk ishte sigurisht ka nevojë që të paguajnë një sasi të tepruar për këtë hap.

5. Logo design tuaj

Me kaq shumë opsione në dispozicion, Ky hap është i lehtë dhe nuk kushtojë një pasuri. Tregjet në internet të tilla si Fivver ose 99 Designs sigurojë qindra Shërbime Designers pavarura. Ne shkuam me 99 vizatimet. Ky shërbim ju lejon të vendosur çmimin tuaj, atëherë ju do të merrni mostrat e designers në mbarë botën. Ju zvogëlojë rezultatet në logon që ju përshtatet më të mirë. Ky proces zgjat rreth tre deri në pesë ditë, por mund të jetë më e shtrenjtë se Fivver.

6. Website design tuaj

Web site design është një fushë në të cilën kompanitë e rinj mund të merrni bogged poshtë. Nuk është e nevojshme për të krijuar një website të ri nga e para. Get në Google dhe të kërkoni për modele. Përdorni falas ose të lira si WordPress, Squarespace ou Wix. Gjeni një projektuesi i cili mund të përdorni këtë template dhe plotëso atë me përmbajtje dhe imazhe.

E rëndësishme për këtë hap të: Bizneset CBD nuk mund aktualisht përdorin Shopify të tyre shopping cart. Ne rekomandojmë përdorimin Woocommerce vend.

7. Zgjidhni partnerin e duhur

Kjo është një nga vendimet më të rëndësishme që ju do të bëni kur duke filluar biznesin tuaj DBC. Në tulla dhe llaç dyqan tonë, 50% e të gjithë trafikut tonë vjen nga konsumatorët besnikë. burimi ynë i dytë i referime të trafikut. pse? Për shkak se njerëzit e duan rezultatet ata marrin, në mënyrë që ata të kthehen për më shumë.

Mënyra më e mirë për të dështojë është për të ofruar një produkt që nuk punon. Markë juaj do të rritet ndërsa njerëzit vazhdojnë të blejnë.

i lidhur: 5 kyç për të zgjedhur më të mirë shitës me pakicë CBD

8. Gjej CBD procesor konsiderohet

Pjesa më e vështirë e hapjes gëzimi Organics ishte organizimi i llogarisë sonë tregtare. Në SHBA, ekziston një numër çuditërisht i vogël i bankave që kanë të bëjnë shitjen e CBD. Industria është në fluturim të plotë tani: njerëzit do të ju tregoj diçka, pastaj kthehet përreth dhe të bëjë një tjetër. Ju duhet të jenë të kujdesshëm për të mos merrni shqye.

Dhe ju nuk mund të përdorni vetëm katrore ose një kompani e njohur e trajtimit: ata nuk do të shesë CBD. Në vend të saj, ju keni për të gjetur një procesor që kryen përpunimin specifike CBD. më shumë, ju keni për të gjetur një procesor të bazuar në SHBA.

Nëse ju provoni një procesor jashtë vendit në bazë (Britani e Madhe, Meksika dhe Azi janë vende të njohura), ju do të gjeni se rreth 30% shitjet e tuaja, do të refuzohet. Gjysma e këtyre konsumatorëve do të telefononi kompaninë kartën e kreditit, thonë se kjo nuk është një mashtrim, dhe nuk do të kthehet për të përfunduar blerjen e tyre. Les 15% mbetur shitje humbur. më shumë, çdo klient do të marrë pagesat e transaksioneve jashtë vendit. Asgjë në këtë situatë të ndërtuar një marrëdhënie të mirë.

9. Filloni me produkte popullore

Ndërsa ajo është joshëse për të krijuar formula tuaj, të mos bien në këtë kurth. përvoja jonë, Këto produkte nuk janë të tregtohet. Rrinë në produktet që shesin më të mirë.

aktualisht, ngjyra janë lloji më të popullarizuara të produkteve CBD. E dyta janë në kapsula. Këto dy zona janë një vend i madh për të filluar. Mos harroni se objektivi juaj është për të shkuar në treg. Pasi ju jeni të vendosur, ju mund të filloni eksperimente me produkte më pak të provuara.

fat i mirë!

Lexo më shumë

Lini një koment