New York Sot: N.Y. sot: Njujorkezët për présidenc


De Beste Kwaliteit CBD Olie?

MHBioShop CBD Olie Spécialiste


Pour la meilleure qualité d’Huile de CBD Visitez

HuileCBD.be Spécialiste Huile de CBD


New York Sot

mot: Ju kujtohet dëborë? Gjysma një këmbë ra para Falenderimeve dhe nuk ka praktikisht ishte viti. sonte, një inç ose dy do të bien , nga 10 orë përafërsisht.

deri tani: retë dhe maksimal 31 . Nesër shkrihet bora. shtunë natën, disa inç vjeshtë të gjatë.

parking alternative : në fuqi sot dhe nesër, e hënë pezulluar.

imazh
Kirsten Gillibrand në vijim të fushatës në Troy, NY, këtu. kredi Drew Angerer / Getty Images

Kjo Njujorkezët mund të jetë presidenti i juaj i ardhshëm. ose këtë . ose këtë . apo edhe këtë .

Tetëdhjetë e dy ditë pasi senatori Kirsten Gillibrand kishte thënë gjatë fushatës së tij të ri-zgjedhore: « Unë do të shërbejë mandatin e tim prej gjashtë vjetësh " , Ka thënë ajo Stephen Colbert ajo qëndroi për president.

Mme Gillibrand, i vjetër 52 vjet, një tha ajo vrapoi "Për shkak se, si një mom ri, Unë do të luftojë për fëmijët e njerëzve të tjerë, si zë të lartë si unë do të luftojë për të mi ".

Cela fait d’elle la première New-Yorkaise – sans compter Donald Trump – à prendre part à la course. Por kjo nuk mund të jetë e fundit.

Michael R. Bloomberg është duke marrë parasysh një ofertë. Bill de Blasio refuzon për të përjashtuar. (Guvernatori Cuomo ka përjashtuar një të kandidojë, por i pëlqen për të dhënë përshtypjen se dera nuk është e mbyllur.)

Në anën tjetër të Hudson, Senatori Cory Booker New Jersey gjithashtu duhet të hyjë.

Çfarë krijon kaq shumë aspiratave presidenciale në zonën e New York-ut?

imazh
kredi Jessica Ball për The New York Times

Mbrojtja Ridgewood tank: shteti ka përcaktuar si një ligatinave të klasës ujërave të ëmbla I. [ Queens Gazette ]

East Hampton mund të ndalojë lirimin e qëllimshëm të balona: Bill mbulojnë edhe balonat e ujit. [ Newsday ]

Cecile Richards, Ish-presidenti i Planned Parenthood dhe autor i "bërë probleme", Prabal Gurung flet në fshat . 18 orë [15 $]

Shfaqja "Dëgjo fjalën! Naija Gratë Talk True »du Qendra e Afrikës përdor këngë dhe valle për të shqyrtuar jetën e grave nigeriane. 19 orë [13 $]

Një çaj pasdite dhe biskota (Ne rregull, një peksimadhe) të Seward Park Library East Side më të ulët. 14H15 [falas]

Kompozitori dhe violinist Jessica Pavone interpreton një copë në përgjigje të një instalim au Muzeu i Artit dhe Dizajnit . 18H30 [Paguajnë atë që ju dëshironi]

– Iman Stevenson

Ngjarjet janë subjekt për të ndryshuar, kështu që të jenë të vetëdijshëm para se të nisej. më shumë ngjarjeve, pikëpamje udhëzon rezultatet Herë në faqet e kulturës.

imazh
Asams Yams. kredi Chad Batka për The New York Times

Kjo është ndoshta çudi se festë jozyrtare e njohur si Dita Yams të festohet sot me një ngjarje të Brooklyn yll.

në fund të fundit, Ky qark është shtëpi për njerëzit që janë krenarë për kryelartësisë së tyre për lëng panxhar kokteje , i brewed CBD kafe dhe Fabrika Kale .

Por Day Yams nuk ka të bëjë me perime.

Të Yams në këtë rast janë ASAP Yams , i lindur në Bronx të cilët ndikuar një grup Rappers, prodhuesit dhe designers modës.

Yams, të cilit emri i vërtetë Steven Rodriguez, është ai vdiq katër vjet më parë një mbidozë . ai kishte 26 vjet.

Për të përkujtuar jetën e tij, artistët që ai ka trajnuar dhe ndikuar organizojë një koncert vjetor.

Sonte është në Qendrën Barclays dhe kjo ASAP Rocky, amtare e Harlem album debutues i të cilit 2013 u udhëhequr renditjen, përmes Yams; ASAP Ferg; Ski syze perëndinë punueshmerise; dhe të tjera.

Të vlerësojmë më mirë Yams dhe pse ai frymëzoi një publik të tillë, të marrë një Profili i sy 2013 Jon Caraman , ku Yams e përshkruan veten si Yoda për Skywalker ASAP Rocky.

M. Yams Caramanica e përshkroi si një "udhëzues shpirtëror, një muzë, Idetë Konservatore sonic ". Edhe në qoftë se ai nuk ishte duke luajtur muzikë dhe nuk ka krijuar ritmet, Yams ishte një projektuesi shije dhe një piktor i talentuar. Pas punës me Asap Rocky, M. Caramanica shkroi: "Yams ndërtuar reperin, dhe publikut ".

Pjesa tjetër ishte histori.

C’est jeudi – fêtez les ignames dans votre vie.

Dear Diary:

Në vjeshtë 1996, nëna ime ka vizituar mua në Nju Jork. Përveç kësaj për të marrë e saj në vendet e mia të preferuar, I planifikuar një surprizë: një vizitë për të përmbushur Helene Hanff , autor i "84, Charing Cross Road », një e preferuar e librave të nënës sime.

në të vërtetë, kjo ishte një surprizë për mua shumë. Pas të menduarit në lidhje me idenë në një trill, Unë nuk e kishte pritur që ai të Helene Hanff jetë e shënuar në librin e telefonit, ai i përgjigjet thirrjes sime dhe na fton në banesën e tij.

Dita Columbus Parada ishte në aktivitet të plotë, si lamë metro në 72 th Rruga atë ditë dhe ne u shkon në studio cluttered znj Hanff, l'Upper East Side, ku ajo ka jetuar vetëm.

Ajo shprehu mosbesim që nëna ime e kishte lexuar librat e tij në Indi dhe kishte kërkuar për të përmbushur. Ndërsa ata ishin duke diskutuar si dhe znj Hanff nënshkruar kopjet e mi shumë të dashur nga librat e tij, I ofroi për të vënë hapësirë ​​e saj të vogël, transformimin divan krevat, zbrazjes take, rroba palosshme dhe shkon për një filxhan kafe. .

Në murin përballë kuzhinë e tij të vogël, Anne Bancroft dhe Anthony Hopkins qëllim pashë një poster për versionin filmik të "84, Charing Cross Road ».

Znj Hanff vdiq gjashtë muaj më vonë, në prill 1997.

– Vidya Shenoi Madiraju

New York Sot është publikuar gjatë ditëve të javës në 6 orë. Regjistrohu këtu për të marrë atë me email. Ju gjithashtu mund të gjeni atë në nytoday.com .

Ne eksperimentojnë me format e Nju Jorkut sot. Çfarë do të dëshironit të shihni më shumë (ose më pak)? Posto një koment ose na dërgoni një email: nytoday@nytimes.com .

Lexo më shumë

Lini një koment